Kalėdų dvasia. Kas tai?

15 Gru

Trumpų videofilmų konkursas
Kodėl?
Konkurso tikslas – išsiaiškinti, kas gi yra ta Kalėdų dvasia apie kurią visi kalba.
Kas?
Neribojamas konkurso dalyvių amžius ir kūrybinės grupės narių skaičius.
Kaip? Videofilmus galite siųsti mums į facebook’ą. Ten pat galėsite už juos balsuoti spausdami “patinka“. Videofilmo trukmė gali būti ne ilgesnė, kaip 3 minutės.
Kada?
Videofilmus galima siųsti nuo šiandien iki gruodžio 24 d. 12.00. Nugalėtojai bus paskelbiami gruodžio 31 dieną.
Kiek? Prizinis fondas 777 lt.

Organizuoja krikščioniška adventistų jaunimo bendruomenė „Pilnatvė”

3 atsakymai į “Kalėdų dvasia. Kas tai?”

 1. Albinas 24 gruodžio, 2010 12:26 #

  Gruodžio 25 d. laikyta Saulės gimimo atgimimo diena [Bet ne Dievo]. Dievų vaidmuo Kalėdų procese atsirado daug vėliau. Egipto Oziris, Babilono – Tamuzas, persų – Mitra ir kt. atsirado maždaug prieš 5 tūkst. metų. Tai pakankamai nesenos religijos, tiesiogiai susijusios su puolusių angelų “kritimo” faktu, kuris vienaip ar kitaip apdainuojamas beveik visų senojo pasaulio tautų padavimuose ir legendose. Saulės dievai – yra jų – šaltakraujų gyvačių religija su visais iš to išplaukiančiais atributais.

  Nusilenkdami Saulės dievui, iš esmės žmonės pagarbindavo Aušros, tekančios Saulutės, dievą – “Liuciferį”, kuris įvairiuose kontinentuose, per įvairius istorijos periodus pasireikšdavo skirtingais vardais bet tomis pačiomis mirties ir atgimimo istorijomis. Šitos visos istorijos iš tikrųjų susijusios ir su žemdirbystės tradicijomis, ir su astronominiais ciklais, bet jokiu būdu ne su Šventa Betliejaus istorija. Tiesiog Betliejaus istorija buvo meistriškai sutepta, sutapatinus ją su Saulės kultais.

  Kodėl bažnyčios tėvai senojoje Romoje tik nuo IV amžiaus “prikabino” Jėzaus gimimą prie orgijomis išgarsėjusios gruodžio 25 dienos šventimo? Skaityti toliau čia: http://qmagija.blogas.lt/kaledu-stebuklas-is-babilono-karalius-nimrodas-sugrizta-192.html

 2. Jurgita 5 sausio, 2011 18:28 #

  http://video.mail.ru/list/vestnik08/19/1573.html Trumpai apie tai ,kas yra kaledos.

 3. Almantas 12 sausio, 2011 14:42 #

  Ačiū už komentarus ir pamokymus, bet viskas čia gerai – mes suprantam iš kur tos mūsų kalėdos atėjo ir kaip “galvočiai“ jas susiejo su Jėzaus gimimu. Bet šio klipuko tikslas buvo išsiaiškinti ir parodyti ką dar Lietuvoje reiškia kalėdos paprastiems žmonėms? Visgi užaugome katalikiškoje valstybėje, mums buvo skiepijamos moralės normos, taisyklės, galu gale, kad tai Mesijo gimtadienis… Bet ar dar liko “to“ šiomis dienomis, ar žmonės gimines prisimena tik tomis dienomis ir kodėl vaikai dovanų iš tėvų laukia ypatingai tada?
  Žinau, tiesa yra tiesa ir ji vertingesnė už bet ką, bet šios šventės turi savo dvasią, jos teigiamai veikia žmones. Ar čia belieka tik retorinių klausimų lavina: “Kodėl mus melas traukia? Kodėl mes vis dar norime gyventi iliuzijomis?“ …

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: